WordPress ‘te Sayfalara Yorum Yapma İznini Kaldırma

Merhaba Arkadaşlar,

Bu makale de Bloglarımızda , kişisel sitelerimizde , firmalarımnzın sitelerinde kullandığımız WordPress sistemlerinde bazı sayfalarda siteyi oluşturanların veya direkt olarak kullananların düzeltmediği bir sorundan bahsedeceğim. Her wordpress yazarı yayınladığı makalelerde yorum bölümünün olmasını ister. Bu bölüm sayesinde makale ile ilgili güzel yazılar , şikayetler veya makaleye bağlı diğer sorunlar ile ilgili yorumlar gelir ve makalenin daha geniş kitlelere ulaştığı görüntülenmiş olur. Ancak ” Hakkımızda , İletişim , Galeri ” gibi alt sayfalarda sabit içerik kullanılır ve genelde bu sayfalarda herhangi bir yorum yapılması düzgün bir görüntüyü ortaya çıkartmaz. İşte bu tarz durumlarda da bu gibi alt sayfalardan istediklerimizin yorum özelliğini kapatmamız gerekmektedir.

Bu işlem için WordPress yönetim panelimiz içerisine giriyoruz ve ” Pages ” menüsüne tıklayarak tüm sayfaların bulunduğu içeriğe gidiyoruz. Daha sonra yorum bölümünü kaldırmak istediğimiz sayfa adının üzerine mouse imlecini ile gelerek tıklıyoruz ve düzenleme işlemlerinin yürütüldüğü sayfaya geliyoruz.

Sayfanın en altında ” Discussion (Tartışma) ” başlıklı bir menü bulunucaktır. Bu menü içerisinden işaretli olan ” Yorumlara izin ver ” seçeneğinin tik ‘ ini kaldırarak değişikliklerimizle birlikte sayfayı güncelliyoruz.

Site içerisine dönerek sayfayı kontrol ettiğimizde yorum bölümünün kapandığını göreceğiz.

Reklam

Tüm Yorumlar

7 responses to “WordPress ‘te Sayfalara Yorum Yapma İznini Kaldırma”

  1. güzel paylaşım bilgiler için çok sağolun

  2. Harika usta teşekkürler.

  3. altın says:

    Bilgilendirme için teşekkürler, aydınlatıcı ve kaliteli paylaşımlarınız adına sizi tebrik ederim.

  4. OyunGOSpot says:

    Vermiş olduğunu bilgi için teşekkür ederim. Diğer yazılarınızı zaman buldukça okuyacağımdan emin olabilirsiniz. Tekrardan teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *